Vyrai, mums reikia daugiau nei 5 cm!

2014 June 2

sortai4

sortai4

Turbūt nėra nė vienos mergaitės, kuri nesvajojo bent vieną dieną pabūti berniuku (pagrinde – dėl sisiojimo atsistojus, o tik paskiau – dėl visų kitų galų). Aš buvau šią svajonę primiršusi, o apie ją man buvo priminta vos atšilus orams, kai važiuodama Gedimino prospektu į darbą pamačiau JĮ. Vaikiną su trumpais džinsiniais šortais. Kai sakau žodį „trumpais“, turiu omeny tokius šortus, kurie nurėžti taip, kad iš po apačios, kaip prastai iššukuotos spanielio ausys, tabaluodamos švysčioja centų prigrūstos baltos kišenės, priversdamos akimirką sudvejoti, ar tai nėra apatiniai. Nors ką aš čia bandau apgauti – su tais šortais jis atrodė kaip su apatiniais.

Tai, ką apsirengęs tas vaikinas, mano smegenys suvokė tik tuomet, kai jį pravažiavau. Todėl stabtelėjau, atsisukau pažiūrėti ir dar palydėjau plikašlaunį galiniame veidrodėlyje. Pasijutau kaip vyras pavasarį, kai miestą užplūsta trumpi sijonai. Ir manęs ši, kiek netikėta, vaikystės svajonės išsipildymo forma visai nepradžiugino.

„Nieko, čia tik šiaip keistuolis su savo motyvaciniais šortais“, – šyptelėjau sau ir kaip mat pagalvojau apie tėtį. Jeigu jūsų tėčiai nors kiek panašūs į mano, tai tikrai turėtų turėti iš mokyklos ar universiteto laikų užsilikusią šortų porą, į kurią vis įsispraudžia ramybei dėl bėgančių metų atgauti. Tokią turiu ir aš. Tad žmonių su neadekvačiai aptemptais ir trumpais šortais esu prisižiūrėjusi tiek namie, tiek veidrodyje. Bet ne gatvėje (nebent Vilniuje vyksta bėgimo maratonas).

Todėl buvau lengvai šokiruota, o paskui, kai wanna be madistai pradėjo klešnių trumpinimo maratoną, ir Vilniuje ėmė šmėžuoti plaukuotos šlaunys bei šortukai, į kuriuos, rodos telpa mažiau nei į mano delninukę, pajutau lengvą šleikštulį ir užuojautą savo akims.

Savo tolimesniam siaubui aptikau straipsnį Vanity Fair, kuriame prognozuojama, kad vyriški šortai traukiasi. Madas diktuojančios kompanijos pristato šortus, kurių vidinės klešnės dalies ilgis tesiekia 5cm! Tai patvirtina ir tai, kad ebay arba, kaip sako mano buvusi kolegė Natalija, JIBĖJUS, užverstas mikroskopiniais 8-ojo dešimtmečio Adidas šortukais. Pamenu, kaip juokinga buvo, kai Naujosios Akmenės vaikinai, man dar besimokant mokykloje, išgąsdino vilniečius iš Marčiulionkės krepšinio varžyboms turguje susipirkę berankoves maikutes ir tokio trumpumo šortus, kad šie galėjo laisvai konkuruoti su tais, kuriuos vilkėdami žalgiriečiai pirmąkart įveikė CSK. Ir tai, pabrėžiu, buvo labai JUO-KIN-GA.

Trumpučių vintažinių adidas kainos gerokai kyla, vadinasi, cunamio banga ateina. Ir manęs tikrai neįtikinsite, jog ją įtakoja netrukus prasidėsiantis Pasaulio Futbolo čempionatas. Per jį vyrai išsipiešia veidus ir demonstruoja alaus pilvus, o ne šlaunis.

sortai
Pamėnkalnio gatvės trumpuolis.

Aš tikrai ne prieš šlaunis. Vyriškos šlaunys yra nuostabus dalykas. Ir aš mielai į jas spoksau, kai Nidoje vyksta tinklinio varžybos. Bet ne mieste, ne kavinėse, ne ant suoliukų…
Dar anądien, su mano mylima Laura gėrėme kavą Studio 9, kai šalia prašlauniavo ir netoliese prisėdo trumpakelnis.
- Labai blogai, – tepasakė Laura ir nudelbė akis į meniu.
- Tave tai jaudina?  – paerzinau.
- Jaudina blogai, – papurtė galvą bičiulė.
Taip, mieli vyrai, mus tai jaudina blogai. Mes iš tiesų dėl jūsų jaudinamės, nes: a) jūs neturite draugų, kurie jums pasakytų teisybę; b) neturite merginos, kuri sudegintų tuos šortus (ir jos nesusirasite, kol juos vilkėsite); c) jus vaikystėje vis gyrė, tad neišsiugdėte jokios savikritkos.
Duokite mums džinsais aptemptų šlaunų ir šortų, kurie pabrėžia jūsų užpakaliuką, nes būtent tai (ir smegenys), o ne didelis plaukuotos odos plotas, yra pagrindinis jūsų ginklas. Ir prašau, PRAŠAU – jokių 5 cm!

sortai2