Rugsėjo įkvėpimai: noriu, myliu, negaliu.

2013 September 27

agne

Kažkada pati juokiausi iš savo pasakymo: aš nustembu, kai nustembu. Išties, dabar, kai visas pasaulis pasiekiamas mygtuko paspaudimu, kai jau, rodos, moterų spintas prapūtė visi įmanomi mados vėjai, kai net sunku sugalvoti, ko išties norėtum iš Kalėdų senelio… nuostaba yra didžiulė dovana.
Todėl noriu su jumis pasidalinti dalykais, kurie pastaruoju metu mane nustebino, privertė nusišypsoti, baltai užpavydėti ar įkvėpė griebtis rankdarbių.

Pradėkime nuo Lietuvos moterų. Dizainerė Eglė Ona Žiemytė savo Facebook paskyros gerbėjus (tarp jų – ir mane :) ) pradžiugino nuostabiu veido aksesuaru. Kadangi turiu silpnybę superherojams, meilę šiam papuošalui pajutau iš pirmo žvilgsnio. Taip ir įsivaizduoju, kaip pasibalnojusi nosį pernešu močiutes per perėją ar užremiu Kelevių kontrolės autobusiuko duris..

Wolverine kauke

Agnė Jagelavičiūtė. Kadangi visiems ir taip aišku, kad ji puiki, nedaugžodžiausiu. Tiesiog, norėjau pasidžiaugti stilingu (ne šiaip sau kokiu) dejavu, kuris mane ištiko per “Oze” vykusį mados tinklaraštininkių kolekcijų pristatymą. Pamačiusi Agnę, kurios palaidinės rankogaliais tam vakarui buvo tapusios masyvios apyrankės, kaip mat prisiminiau Dianos Vreeland – vienos stilingiausių praėjusio amžiaus niujorkiečių, mados žurnalistės ir kostiumų dailininkės – nuotrauką. Nesu apyrankių gerbėja, bet šitoks jų panaudojimo būdas tikrai vertas dėmesio.

 

agne

Rihannos užpakaliukas, laiks nuo laiko įvairiais rakursais pasirodantis spaudoje, jau nebestebina, bet vis dar džiugina :) kaip ir atlikėjos stiliaus pojūtis. Šią savaitę pamačiusi jos aukskarus net išsižiojau. Nors turėtų būti labai sunkūs ir nepatogūs, WHO CARES?! Sutikčiau net kad mano ausys atlėptų 2 laipsniais, jei tik RiRi man juos padovanotų. Rihanna. Rimantė. Skirtumo beveik nėra.

rihana

Buvusi Harper’s Bazaar Russia redaktorė, mados žurnalistė Miroslava Duma be abejonės yra viena didžiausių mano mūzų (na, ne ūgiu, nes jis – vos 1,52 metro, bet smūgiu). Jos Instagram paskyroje užtikau neįtikėtiną Missoni mados namų rankinę 2in1. Mira prognozuoja, kad ji bus 2013-ųjų  “It bag”. Ir, manau, ji teisi.

image_1

Na, o dabar pereikime prie rankdarbių arba dalykų, kuriuos nesunkiai galima pasidaryti pačiai.
Ikvėpimas Nr.1 – puošnios kojinaitės.
Nedažnai apie jas pagalvojame kaip apie aksesuarą, bet kojinės išties gali puošti. Ir šildyti. Kas artėjant pirmosioms šalnoms itin aktualu.

image_2

Įkvėpimas Nr.2 – nertos kaukolės.
Seniai, labai seniai, kai Cosmopolitan viršelį papuošė mergina nerta suknele, puse mano klasiokių, tokią pasigamino per darbų pamokas. Aš tuo tarpu nėriau staltiesę.  Gaila, kad tuomet neradau šios nuotraukos…

image_3

Įkvėpimas Nr.3 – Bernardinų sodai.
Dar viena vieta Vilniuje, kur žmonės yra geri, draugiški ir nenusuka akių.
Niekas, žinoma, sodų žolės neišpiešė, tiesiog grąžino džiaugsmą būti gryname ore. O čia – priemonė, kaip tą džiaugsmą dar padidinti. Twisteris ant žolės!

image

Įkvėpimas Nr.4 – piknikai
Kol žolė dar žalia ir užpakalis nešąla, griebkit krepšius ir dalinkitės sumuštiniais su antimis ir balandžiais. Arba susirenkit pikniką namie. Norėčiau tokio lagamino Kalėdoms…

image_1

Įkvėpimas Nr. 5 – vafliai.
Anądien mamos receptų sąsiuvinyje radau receptą “Visai skanūs vafliai”. Išties visai skaniai pavyko, nors vis dar kepti vafliai nepermuša vaflių… tešlos. Kitą vasarą sau pasižadėjau iš vaflių kioskelio Palangoje nusipirkti būtent puodelį jos.

image_5

Įkvėpimas Nr. 6 – pleistras.
Aplenkti knygas ir sąsiuvinius mokykloje būtų daug smagiau, jeigu anksčiau žmonės kūrybiškai būtų pažvelgę į pleistrą. Juk pleistras taip svarbu!

image_4

Įkvėpimas Nr.7 – moteriški sprendimai.
Kai nusitamsinau plaukus, vėl norėjau būti blondinė… kai nusišviesinau – pasiilgau šokoladinių bangų. O va štai ši mergina nesivargino persigalvojinėti. Ir, sutikit, atrodo įspūdingai.

duelis