PTP. Grožio dienoraščiai. Apykaklė iš senų sagų

2013 June 17

Apykakle

Nesu didelė kaklo papuošalų gerbėja: jeigu jau kas kabo ant kaklo, tai turi tabaluoti ties bamba – trumpi karoliai mane beveik visada smaugia. Tiesa, yra keletas išimčių. Viena jų – vadinamoji, Peter Pan apykaklė, į madą atkeliavusi prieš gerus metus. Ir kokių tik tų apykaklių nebūna! Tiesa, dažniausiai jos daromos iš dirbtinių perlų ar spalvotų karoliukų arba tiesiog siuvamos iš dailių audinių (pastarasis variantas man taip pat labai prie širdies ir gal net lengviau pagaminamas negu šis, kurį parodysiu dabar, bet jeigu įdomu, rašykit man – parodysiu :)
Tai va, dabar prie reikalo. Iš mamos parsitempiau dėžutę su senomis sagomis. Visai pamiršau ją turinti, tad atradus džiaugsmas buvo dvigubas. Taigi, išsibėriau sagas, susiradau dirbtinių gėlių vainikėlių (jais puošiamos žvakės, o iš kur aš juos turėjau, neturiu žalio supratimo), storesnio ir plonesnio audinio (kad pagrindas būtų tvirtesnis), juostelių surišimui, klijų ir  popieriaus.

picstitch

Ant perpus sulenkto popieriaus lapo nusipiešiau būsimos apykaklės formą ir ją išsikirpau. Rinkausi užapvalintus kampus, klasikinę formą, bet jūs galite duoti vietą fantazijai ir neriboti nei dydžio, nei išlinkimų :) Pasimatavusi, ar forma tinka, iškirpau formą iš medžiagos.

picstitch (1)
Pirmiausia užklijavau juosteles, kad tvirčiau laikytųsi ir galai pasislėptų, tuomet sulipdžiau abi medžiagos skiautes. Ant apykaklės išdėliojau didesniuosius objektus, kad pažiūrėčiau, kaip viskas atrodo, kai nusprendžiau, kad kiekvienas rado savo vietą, juos priklijavau ir į tarpus sudėliojau mažulytes sagas.
picstitch (2)

Kai kur klijavau vienas ant kitų – taip daug smagiau atrodo, be to, pasislepia audinys. Sagutes, kad dailiau būtų, priklijavau ir ant juostelės galų. Ir štai – rezultatas!

picstitch (3)

Raktiniai žodžiai: , , , , ,