Mados IT: svetainės/stilistės

2013 June 18

Screen Shot 2013-06-18 at 2.09.05 PM

“Žiūrėk, koks megztinis”, – pirštu į tolumoje žingsniuojančią hipsterę baksteli draugė, o galvoje ima tvinksėti. Aš irgi tokio noriu. Na, gal ne lygiai tokio, bet tokio, dėl kurio į mane baksnotų žvilgsniais, pirštais ir liežuviais. Deja, viskas taip gretai nevyksta – mes ne stilistės, mintinai mokančios akropolių ir humanų repertuarą, tad paieškos užtrunka, o svajonės apgula dulkėmis. Tačiau netrukus klausimas “Iš kur gavai?” turėtų dingti iš moteriško žodyno. Ačiū dievui, IT pasaulyje yra moterų, kurioms rūpi mada.
Pavyzdžiui Genny Griffiths, tinklapio snapfashion.co.uk įkūrėja, gyvenanti Londone. Ją, kaip ir mus kamavo tas nelemtas klausimas (“Kur, kur, KUR gavai?”), tad ji nesikankino – sukūrė sistemą, atpažįstančią drabužius arba surandančią jų atitikmenis. Tereikia įkelti patikusio stiliuko nuotrauką arba jos nuorodą, pasirinkti, kuris iš joje pavaizduotų rūbų jus domina, jį apibrėžti kompiuterio ekrane ir voila – sistema atranda atitikmenis iš daugiau nei 170 rūbų gamintojų. Nenuostabu, kad praėjusių metų rugsėjį startavęs tinklapis ir aplikacija jau turi daugiau nei 100 tūkst. vartotojų.

Mano greitas pabandymas atrodo taip:
1) Įvedžiau savo nuotraukos URL nuorodą
Screen Shot 2013-06-18 at 2.10.52 PM

2) Nesvarbu, kad nuotraukoje vilkiu suknele, nusprendžiau, kad noriu surasti panašų sijoną.
Screen Shot 2013-06-18 at 2.09.35 PM

3) Su pele apibrėžiau “sijoną”
Screen Shot 2013-06-18 at 2.09.05 PM

4) Gavau krūvą variantų! (nuotraukoje – ne visi, kaip matote, čia yra ir daugiau puslapių :)
Screen Shot 2013-06-18 at 1.40.34 PM

 

Kitas lobis -svetainė dressipi.com. Jos įkūrėjos – mados IT veteranės, mat šis portalas vadinamas pirmuoju virtualiu pasaulio stilistu. Kaip dressipi veikia? Specialaus algoritmo pagalba moterims parenkami drabužiai pagal jų unikalų “piršto atspaudą” angl. fingerprint, kuris sudaromas jums įvedus savo fizinius duomenis: ūgį, svorį, pažymėti figūros tipą (klubų ir pečių santykį), krūtinės dydį, juosmens liaunumą.
Kad neapsigautų su rūbų dydžiu, programa prašo nurodyti vienos iš savo turimų suknelių gamintoją ir suknelės dydį, taip pat reikia įvesti mėgiamiausios palaidinės, kelnių ir džinsų gamintojus ir dydžius.
Po skaičių seka mados ir stiliaus filosofija: reikia pažymėti, kokia iš pateiktų nuotraukų labiausiai atspindi tavo gyvenimo būdą, atsakyti, kokius jausmus tau sukelia pirkimas, ar kokie santykiai sieja tave ir madą.
Galiausiai pateikiamas šūsnis kompanijų, iš kurių prašoma išsirinkti keletą (kur dažniausiai perki arba norėtum pirkti). Na, o tada viską susumavus, sukuriamas jūsų unikalus stilius…
Screen Shot 2013-06-18 at 3.10.23 PM

Svetainės kūrėjos tikina, kad formulė kaip pirštu į akį pataiko 80-85 procentams vartotojų ir tiksliai nuspėja, kas jiems gali tikti ir patikti. Tiesa, apie tikimą, kai jau paaiškėja jūsų išmatavimai ir figūros tipą, svetainė pateikia sąrašą jums idealiausiai tinkančių rūbų siluetų…
Screen Shot 2013-06-18 at 3.12.14 PM

Ir pataria, kokių drabužių jums reikėtų vengti…
Screen Shot 2013-06-18 at 3.12.23 PM

Na, ir, žinoma, galiausiai pasiūlo ką nors nusipirkti. Tiesa, užsiregistravusi dressipi, visad sulaukiu laiškų su unikaliu, tik man sudarytu stiliuku: įvaizdžiu savaitei, pasirinkimais sezonui ir t.t. Nepasakyčiau, kad jie pataiko į dešimtuką, bet tikriausiai esu iš tų 15 procentų, kuriems sistema šauna pro šalį. Bet kad ir kaip bebūtų, labai sveikinu ir džiaugiuosi šia idėja, nes ji padeda geriau pažinti rūbų siluetus ir išties moko rengtis.

Na, ir trečiasis tinklapis, kurį noriu jums pristatyti, yra tikra mano siekiamybė. Tai virtuali spinta, dar kitaip vadinama closetcouture.comKaip ji veikia? Į virtualų savo profilį gali susikelti visus savo drabužius ir aksesuarus, tiksliau, jų nuotraukas. Viskas atrodo maždaug taip (daug tvarkingiau negu tikroj spintoj, ar ne?)
closet
Telieka nubudus ryte scrollinti ir rinktis, kas su kuo dera (gaila, kad nėra “skalbimo dėžė” skilties, kurioje būtų visi šiuo metu skalbiami rūbai :)) arba savo rūbelius derinti su tais, kuriuos rasi pačioje svetainėje. Geriausiais deriniais gali dalintis su kitomis vartotojomis ir sužinoti jų nuomonę apie tavo, kaip stiliaus ikonos, ateitį.

closet2
Tiesa, tam, kad galėtum naudotis closetcouture, nebūtina prikrauti savo drapanėlių – gali dėlioti, derinti ir leisti fantazijai šėlti su dizainerių rūbais ir aksesurais. Ši svetainė man patinka, nes leidžia svajoti: įsivaizduoti, kaip rengtumeisi viena ar kita proga, ką galėtum pasiūlyti vilkėti žvaigždei arba geriausiai draugei, kai ši eis į lemtingą pasimatymą… Tik pirmyn!

Screen Shot 2013-06-18 at 3.28.06 PM