Mados Infekcija: mintys ir moralas

2013 March 23


„Kai užlipsim laiptais, visi pradės mus fotografuoti. Tu tik neišsigąsk. Greit priprasi“, – mažiau patyrusią draugę per tualeto veidrodį moko blondinė, jau kuris laikas užimanti viruso pozicijas žurnalų puslapiuose. Draugė (gal ne draugė, nes taip ir nepasakė blondinei, kad jos pėdkelnių akis nubėgusi) per sekundę išbando geriausių veido išraiškų TOP 5 ir linkteli, suprask, JAU.
Seku jas ŠMC laiptais, kur virš ateinančiųjų galvų pakibę dešimtys stebinčių akių. Pastarųjų mirktelėjimų kiekis sinchronizuotas su lūpomis: įsmeigti žvilgsniai ir burnų ūžesys hipnotizuoja. Akimirkai atrodo, kad esi gladiatorius Senovės Romos arenoje ir nežinai, kas laimės – tavo suknelė ar anos ponios platformos.
Trumpam stabteliu, nužvelgiu visus ir nusišypsau. Mados infekcijos koridoriai – vienintelė vieta Lietuvoje, kur žmonės apkalba tik išvaizdą. Drabužius, šukuosenas, makiažą, aksesuarų pasirinkimą. Tikros ar išgalvotos gyvenimo istorijos bei romanai šįvakar niekam nerūpi. Svarbiausia – kaip tu atrodai. Keista, bet ši mintis ramina. Šįvakar gali būti nors ir Prezidentė, bet jei apsirengei „niekaip“, niekam ir nebūsi įdomi. Čia tu esi tavo drabužis. Prieš madą lygūs visi. Ir gali kišti atgal savo vizitines į pumpuruoto megztinio kišenę.
Aš gerbiu madą. Gerbiu, nes tai arčiausiai mano kūno esantis menas. Gerbiu už tai, kad ji tiek moterų dovanoja svajones: kad vieną dieną dirbsi darbą, į kurį vilksiesi Chanel, mintis apie ypatingą vakarą, kai mylimasis nuo tavęs nuaus Louboutinus, akimirką, kai sesuo užsegs paskutinę baltos Veros Wang suknelės sagutę, šypseną, pagalvojus apie tai, kad senatvėje su draugėmis atrodysit kaip Anna Piaggi ar Vivienne Westwood.
Ir gal šįvakar į pasiruošimą antrajai Mados Infekcijos dienai dalis viešnių įdės daugiau pastangų negu kada nors dėjo į savo išsilavinimą. Gal dėl to, kad įtilptų į tą suknelę kuri nors ponia badavo savaitę, o jos bičiulei taip ir nepavyko išmokti vaikščioti tais aukštakulniais kuriuos specialiai šiam vakarui parsisiuntė iš ebay. Gal. Bet man neįdomu. Šiandien įdomu tik tai, kaip tu atrodai.

MI_2013