KREMAS

2013 May 30


Nežinodama, ko man reikia, bet vedama tikėjimo, kad vis dėlto kažko prireiks, užsuku į nematytą parduotuvę, besididžiuojančia dideliu rusiškos ir bulgariškos kosmetikos asortimentu. Kol vis dar bandau susiprasti, ko man reikia, pro duris įčiūžena senyva moteriškė, kurios įdegis man kaip mat primena tvoros dažymą pas tėvus.
- Ką daro šitas kremas? – baksteli pirštu į objektą lentynoje virš pardavėjos galvos.
- Regeneruoja.
- Kas čia per žodis? Jūs normaliai negalit pasakyt? Čia džiovina ar kaip?
- Ne, skatina ląstelių atsinaujinimą.
- O jūs kremo su sperma neturit?
Po paskutinio klausimo nusprendžiu, kad man tikrai reiktų susiimti ir į parduotuvę eiti žinant, ko nori, kaip kad žino šioji ponia.
- Anąkart, kai važiavau į Bulgariją, nusižiūrėjau tokį kremą. Paklausiau pardavėjos, kiek kainuoja, o ji man sako: “Šitas kremas ne jums”. Įsivaizduojat? Ne man! Aš paėmiau ir specialiai nusipirkau. Ir ką jūs galvojat…
Pasakotoja, bandydama suintriguoti, padaro reikšmingą pauzę, o pardavėjos akys laksto taip, lyg stebėtų stalo teniso varžybas, bet vis tiek nesugeba išvengti kontakto su kremų žinovės žvilgsniu.
- … Perskaitau aš sudėtį, o ten sperma! Fantastika! Jūs net neįsivaizduojat, koks poveikis, o kaina – tik 18 litų. Fantastika! Privalot to kremo parsivežt. Suprantat, aš galėčiau ir pati iš vyro… pasiimt. Galėčiau. Bet vyras mano miręs.
Pardavėja vis dar tyli.
- Šitie jūsų visi kremai, nieko verti palyginus su tuo. Koks efektas! Pažiūrėkit į mane ir pasakykit, kad aš atrodau 65-erių. Pažiūrėkit!
Pardavėjos veide pamažu ima skleistis ironiška šypsena. Pagalvoju, kad ji jau trimis sekundėmis per ilgai uždelsė su atsakymu.
- Manau, kad atrodote.
- Ką?!
- Manau, kad atrodote.
- Na gal. Bet jei ne tas kremas, atrodyčiau 75-erių. Ech, bet jūs nieko nesuprantat,  - ant kulno apsisukdama mesteli moteriškė ir trenkia parduotuvės durimis. Pardavėja prunkšteli ir ima burbuliuoti sau po nosimi:
- Nieko nesuprantu. Pati nieko nesupranti. Iš vyro paimtų, matai, ji gali. Tai pasiimk, ko čia vaikštai, – burba, kol pastebi mane, iš išgąsčio lengvai pašoka į orą ir nusileidusi nusišypso. – O, panele, gal galiu jums kuo nors pagelbėti?
- Jau net nebežinau. Kaip supratau, kremo su sperma neturite?
- Ne, neturime.
Apsisuku ir aš ant kulno. Ir išeidama specialiai trenkiu parduotuvės durimis. Tegul galvoja, kad dėl spermos. Juk dėl spermos trenkt durimis daug ypatingiau nei šiaip sau.